Żelechów    

Kartka z kalendarza

Dzisiaj jest: Wtorek
19 Czerwca 2018
Imieniny obchodzą:
Borzysław, Gerwazy, Julianna, Odo,
Protazy, Sylweriusz

Do końca roku zostało 196 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Informacje

Zamówienia publiczne

 

Informacja Przestrzenna

   

      portal_mapowy

 

rdr_odpady

Gospodarka

Pomoc społeczna

Przeciwdziałanie nałogom

Ochrona środowiska

Informator teleadresowy

Gminna Ewid. Zabytków

 

gez

logo_mikroporady2

obywatel_slider
mes_2_niebieski

nieodplatna_pomoc_prawna

Program "Bezpieczna+" w Starym Goniwilku

Od września do grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Starym Goniwilku realizowano rządowy program ”Bezpieczna+”. Zadanie współfinansowane było ze środków Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego z 20% wkładem własnym. Koszt realizacji zadania wyniósł 15 799,48 zł. Głównym celem programu bezpieczna goniwilk tekst„Bezpieczna+” była poprawa bezpieczeństwa uczniów, zarówno w szkole, jak i poza nią poprzez zdobycie wiedzy i umiejętności radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia. Działania o charakterze profilaktycznym realizowane były w formie zajęć, wyjazdów edukacyjnych, warsztatów szkoleniowych i spotkań z udziałem uczniów, rodziców i nauczycieli. Wybrane zajęcia prowadzili przedstawiciele policji, straży pożarnej, służby zdrowia, nadleśnictwa, poradni psychologicznej. Nad całością programu czuwał zespół realizujący zadania w osobach: Halina Kostyra - pełniąca funkcję koordynatora oraz Monika Płatek, Urszula Mucha i Małgorzata Osińska.

W projekcie wzięło udział 46 uczniów klas I-VII. Realizacja programu rozpoczęła się od spotkań uczniów z przedstawicielami bezpieczna goniwilk tekst1policji i zapoznania z zasadami bezpieczeństwa na drodze. Utrwaleniem poznanych zasad była wycieczka rowerowa do Żelechowa połączona ze zwiedzaniem Posterunku Policji i Urzędu Miejskiego. Następnym zadaniem było poznanie i utrwalenie zasad bezpiecznego zachowania w domu, na podwórku, w lesie. Odbyły się spotkania z przedstawicielami straży pożarnej oraz nadleśnictwa. Podsumowaniem tego zadania był wyjazd do Garwolina do jednostki Państwowej Straży Pożarnej. Równolegle w szkole realizowane były przez p. H. Kostyra zajęcia z zakresu bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni oraz warsztaty dla uczniów i nauczycieli z zakresu udzielania pierwszej pomocy (prowadzone przez ratowników medycznych). Odbyło się szkolenie dla rodziców na temat właściwych postaw wychowawczych z udziałem zewnętrznego trenera.

Listopad był miesiącem twórczej pracy. Uczniowie kl. IV i VII wystawili pod kierunkiem p. M. Płatek dwa spektakle teatralnebezpieczna goniwilk tekst2 („Baśń o prawach dziecka” i „Trędowaty, bo nie kochany”), które uczyły tolerancji, asertywności, budowania relacji. Wszyscy uczniowie wzięli też udział w konkursie plastycznym „Bezpieczny uczeń” zorganizowanym przez p. U. Mucha, którego celem było plastyczne przedstawienie poznanych zasad. Nagrodą dla wszystkich uczniów objętych programem był wyjazd do Warszawy na Torwar na mikołajkowy koncert „5 złotych minut ratujących życie”, koncert promujący bezpieczne zachowania i udzielanie pierwszej pomocy.

Zwieńczeniem realizowanych zadań było opracowanie przez uczniów, rodziców i nauczycieli kalendarza na 2018 rok bezpieczna goniwilk tekst3„Bezpieczeństwo na każdy dzień”, stanowiącego zbiór wypracowanych wspólnie zasad bezpieczeństwa. W kalendarzu zamieszczono fotografie dokumentujące realizowane zadania oraz fotografie prac plastycznych uczniów. Kalendarz został przekazany wszystkim podmiotom biorącym udział w programie, ponadto w wersji elektronicznej został udostępniony na profilu szkoły, dzięki czemu zasady bezpieczeństwa będą utrwalane przez cały rok. Podczas realizacji programu wykorzystano zakupiony sprzęt: laptop, projektor, ekran multimedialny, drukarkę i aparat fotograficzny oraz gry planszowe dla uczniów.  

Działania zrealizowane w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Starym Goniwilku w ramach programu „Bezpieczna+” znacząco wpłynęły na poprawę bezpieczeństwa uczniów zarówno w szkole jak i poza nią. Uczniowie zostalibezpieczna goniwilk tekst4 zapoznani z różnorodnymi zagrożeniami, poznali sposoby zapobiegania im, potrafią odpowiedzialnie korzystać z Internetu, znają zasady udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia, potrafią wezwać służby ratownicze na miejsce wypadku Wiedzę i umiejętności w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i udzielania pierwszej pomocy  będą utrwalać w kolejnych latach dzięki zakupionym grom planszowym.  

 

 

 

 

Inwestycje

inwestycje_menu

 

2017a

 

logo_rynek_b

 

logo_kochanowskiego

 

logo_komunalny_aleja

 

logo_drogi_gminne

 

2016a

 

rewitalizacja_ratusza_menu

 

 

2015

 

goniwilkszkola

 

klub

 

elewacjawola

 

ogrodzenielomnica

 

drogi

 

wiaty

 

alejka

 

gozdek

 

2014

 

budowa_kanalizacji

 

oswietlenie_Piastow

 

boisko_ZS

 

pilsudskiego34

 

zsStefanow

 

oczyszczalnie

 

drogi

 

plac_zabaw

 

silownie

 

szatnia

 

2013a

 

logo_ratusz

 

inwestycje_drogowe

 

siec_wodociagowa

 

remontlazienek

 

solecki_menu

 

2012a

 

remonty_drog

 

solecki_menu


budowa_lomnica

epuap-logo

zakladanie

uslugi

baner_KDR

logo_smieci2

Przekaż stare fotografie

 

Znajdź na stronie

Godziny pracy urzędu

Praca Urzedu 2018

Indywidualizacja 2013/14

kl_ue_mod_220

 

Zaczarowany świat teatru

kl_ue_mod_220

Zamki, rycerze, turnieje

kl_ue_mod_220

Mały odkrywca w przedsz.

kl_ue_mod_220

Przedsz. w świecie sztuki

kl_ue_mod_220

Pr. ręczne - trad. i nowocz.

kl_ue_mod_220

kl_ue_mod_220

   Poprawa dostępności do edukacji

   przedszkolnej w Gminie Żelechów

   poprzez stworzenie punktów

   przedszkolnych w miejscowościach

   Stary Kębłów i Stary Goniwilk

Wstąp do NSR!

 

nsr

Żelechów w statystyce

 

stat_vademecum_samorzadowca

Dzienniki urzędowe

 

Żelechów

 

Żelechów

Warto przeczytać

 

historia_zel_m   traugutt_m

zelechow_na_starej_fotografii_m   monografia_m

folder_Traugutt_130

Żelechów w obiektywie

W tej chwili nas ogląda

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości